Tarri

Melin Lee Daw Thin TarassTarri_portree

08.01.2006-15.12.2013

Hüüdnimed: Nuki, Nukitsapoiss, Nuks

Tõug: belgia lambakoer tervueren

Terviseuuringud: HD- A/A; ED- 0/0

Koolitustulemused: BH, SK võitja klass I järk, AG3

Näituse tulemused: EST, LV, LT, BALT JUN CH; EST V CH

Pärit Eesti kennelist: Melin Lee

 

Tarri oli minu saatuslik koer. Vaevalt tuleb minu ellu veel kunagi koer, kes mind nii palju õpetada ja arendada suudab, kui tema seda tegi. Tarri oli väga keskkonnatundlik ning ebakindel, mistõttu pidin mina temaga suheldes vastukaaluks rahulik, stabiilne ja enesekindel olema. Kõlab võib-olla lihtsalt, kuid minu jaoks oli teatud olukordades oma emotsioonide kontrollimine praktiliselt võimatu ülesanne. Tarri süttis väga kergesti ning ei osanud/suutnud rahuneda. Kui tavaliselt näevad inimesed trenniplatsil vaeva koera motiveerimise ning energia tõstmisega, siis Tarri puhul tuli keskenduda ainult rahunemisele, et teda õigel energial tööle saada. Kui see aga õnnestus, töötas ta fantastiliselt. Ta õppis kõike lennult ning ei tüdinenud kunagi käskluste täitmisest.

Kui õues jättis Tarri oma krutstkitega päti mulje ning suutis mind tihti välja vihastada, siis koduseinte vahel oli ta täielik hellik. Erinevalt Ferast meeldis Tarrile väga ujuda, lisaks võis ta lõputult mängida luuremängu ja seda just inimestega.

Tarri lahkus meie seast 2013 aasta detsembris vaid 7 aastasena eesnäärme vähi tõttu, jättes minu hinge väga suure tühimiku…:(